Committees

​​​CONGRESS CHAIRMEN​

K. Ray  Chaudhuri, UK
Amos D.  Korczyn , Israel
Zvezdan  Pirtosek, Slovenia
Heinz Reichmann, Germany

​​

REGIONAL ADVISORY BOARD

Vladimir Kostic, Serbia
Milica Kramberger, Slovenia
Elka  Stefanova , Serbia
Arben  Taravari , Macedonia

SCIENTIFIC ADVISORY BOARD​​​

Dag Aarsland, Norway
Yves Agid, France
Roy Alcalay, USA
Angelo Antonini, Italy
Jean-Philipe Azulay, France
Stavros Baloyannis, Greece
Paolo Barone, Italy
Kemal Bayulkem, Turkey
Madhuri Behari, India
Jeon Beom S., Korea
Kalyan Bhattacharyya, India
Roongroj Bhidayasiri, Thailand
Bass Bloem, The Netherlands
David Brooks, UK/ Denmark
Emmanuel Broussolle, France
David Burn, UK
Pasquale Calabrese, Switzerland
Piu Chan, China
Shengdi Chen, China
Marie Francoise Chesselet, USA
Philippe Damier, France
Dirk Dressler, Germany
Bruno Dubois, France
John Duda, France
Charles Duyckaerts, France
Jasminka Dzelilovic-Vranic , Bosnia and Herzegovina
Alexis Elbaz, France
Muret Emre, Turkey
Anne-Marie Ergis, France
Stanley Fahn, USA
Andrzej  Friedman, Poland
Thomas Gasser, Germany
Nir Giladi, Israel
David Goldstein, USA
Lea Grinberg, USA
Alla Guekht, Russia
Nobu Hattori, Japan
Etienne Hirsch, France
Vladimir Kostic, Serbia
Paul Krack, France
Milica Kramberger, Slovenia
Jaime Kulisevsky, Spain
Jan-Peter Larsen, Norway
Wei-Dong Le, USA
Irene Litvan , USA
Ching-Song  Lu, Taiwan
Margarita Makoutonina, Australia
Silvia Mandel, Israel
Pablo Martinez-Martin, Spain
Eliezer Masliah, USA
Chris Mathias, UK
Ian McKeith, UK
Park Mee Y, South Korea
Vincent Mok, Hong-Kong
Ouri Monchi, Canada
Uday Muthane, India
Per Odin, Sweden
Michael Okun, 
Ron Pfeiffer, USA
Werner Poewe, Austria
Emmanuelle Pourcher, Canada
Oliver Rascol, France
Rivka Ravid, The Netherlands
Ivan Rektor, Czech Republic
Irena Rektorova, Czech Republic
Maja Relja, Croatia
Nikolaos Robakis, USA
Raymond Rosales, Philippines
Evzen Ruzicka, Czech Republic
Mike Samuel, UK
Anthony Schapira, UK
Mark Stacy, USA
Maria  Stamelou, Greece
Elka  Stefanova , Serbia
Fabrizio Stocchi, Italy
Jon Stoessl, British Colombia
Alexander  Storch, Germany
Pille Taba, Estonia
Ryosuke Takahashi, Japan
Atsushi Takeda, Japan
Eng-King  Tan , Singapore
Arben  Taravari , Macedonia
Michele Tinazzi, Italy
Zlatko Trkanjec, Croatia
Daniel D. Truong, USA
Magda Tsolaki, Greece
Teus  van Laar, The Netherlands
Laszlo Vecsei, Hungary
Marie Vidailhet, France
Slavica  Vujisic , Montenegro
Richard Walker, UK
Zuzana Walker, UK
Daniel Weintraub, USA
Erik Wolters , The Netherlands
Ruey-Meei  Wu, Taiwan
Mitsutoshi Yamamoto, Japan
Moussa Youdim, Israel
Ilana Schlesinger​, Israel​​

​​

Keep Me Updated